LÜTFEN RANDEVU ZAMANLARINIZA ÖZEN GÖSTERİNİZ !

G5 Masajı Faydaları

G5 Masajı Faydaları

– Selüliti Azaltır
– Selülit ve cilt dokusu ve elastikiyet ve detoks sonucu anında hissedilir ve hissedilir.
– En İyi Etkinlik Öncesi Spor Masajını Yapar.
– Dolaşımı İyileştirir ve Artırır.
– Vücudunuzun çeşitli bölgelerindeki kabarık, sıvı ve şişmiş durumlar gibi sorunları hafifletmeye yardımcı olan lenfatik sistemi uyarır.
– Fazla Doku Sıvısı, Atık ve Toksinleri Boşaltır
– Cilt Dokusunu Geliştirir.
– Topaklı ve tıkanıklık – cilt dokunuz ve görünümünüz çok daha pürüzsüz olacaktır.
– Kas Gerginliğini Azaltır – Ağrıları ve Ağrıları Giderir.
– Rahatlamayı ve daha iyi uykuyu teşvik eder.

Selülit Nedir?

Selülit, vücuttaki engebeli görünümlü yağın görünümünü tanımlayan bir terimdir. Gerçek bir hastalık değildir, ancak selülitin ortaya çıkmasına neden olan yağ hücrelerinin ve diğer birlikte var olan faktörlerin şişkinliği durumudur.

Bazen yağ hücreleri o kadar genişler ki, etraflarındaki kollajen liflerinin bükülmesine neden olur ve yukarıdaki cildin büzüşmesine neden olur. Vücutta üç yağ tabakası bulunur. Selülit cilde en yakın yağ tabakasında bulunur. Yaşlandıkça, cildiniz incelir ve selülitin hediyesi daha görünürdür.

Bazen yağ hücreleri bağ dokularına (kollajen lifleri) sıkılır ve lenfatik drenaj sisteminin bu sıvı, yağ ve toksin oluşumunu hafifletmek için çok az yer vardır. Bu katmandaki yağ diyet veya egzersize iyi cevap vermez.

Selülit çirkin ve utanç verici olabilir.

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülitin nasıl oluştuğuna ışık tutan birçok bilimsel çalışma yapılmıştır. Araştırmaya dayanarak, selülitin şişmiş yağ hücrelerinin birikmesi geliştiğinde başladığı düşünülmektedir. Şişmiş yağ hücreleri, onları çevreleyen bağ liflerine baskı yapar. Daha sonra bağ lifleri bükülür ve cildin bağlı oldukları yere doğru çekilir. Bu koşulların sonucu, cildin yüzeyinde  selülit dediğimiz büzüşük bir görünümdür.

Selülitimi Azaltmak İçin Neden Egzersiz Yapamıyorum?

Diyet ve egzersiz, minimal olmasına rağmen selüliti etkileyebilir. Kilo alırsanız, selülitinizin daha belirgin olabileceği doğrudur, ancak tek başına diyet ve egzersiz, selülit görünümünü gidermiyor gibi görünmemektedir. Özellikle ketojenik diyetler selülitin azalmasında oldukça etkili. Bununla birlikte, lif ve su bakımından zengin bir diyet, kalabalık dış yağ tabakasında meydana gelen bazı lenfatik tıkanıklıkların sisteminin yıkanmasına yardımcı olabilir.

Selülit İçin Hangi Uçucu Yağlar Kullanılır?

  • Ardıç yağı
  • Lavanta yağı
  • Sedir ağacı yağı
  • Rezene yağı
  • Greyfurt yağı
  • Selvi yağı
  • Limon yağı
  • Biberiye yağı